SCRH1035R-151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH1035R-151
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 810MA 637MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mount :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
900mA
Size / Dimension :
0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
810mA
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
10.3124mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
10.4902mm
DC Resistance (DCR) :
637mOhm Max
Series :
SCRH1035R
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
150μH
Current Rating (Amps) :
810mA
Shielding :
Shielded
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Test Frequency :
100kHz
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Tolerance :
±30%
Datasheets
SCRH1035R-151
Signal Transformer SCRH1035R-151
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD