SCRH73B-821
Mfr.Part #
SCRH73B-821
Description
FIXED IND 820UH 180MA 6.54OHM SM
Current Rating :
180mA
Series :
SCRH73B
Published :
Length :
7.7978mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Size / Dimension :
0.307Lx0.307W 7.80mmx7.80mm
Height :
3.5052mm
Test Frequency :
1kHz
Current Rating (Amps) :
180mA
Width :
7.7978mm
Inductance :
820μH
Current - Saturation :
180mA
Inductance Frequency - Test :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
6.54Ohm Max
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Datasheets
SCRH73B-821
Signal Transformer SCRH73B-821
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD