SCRH1035R-1R5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH1035R-1R5
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1.5UH 7.69A 10MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Current - Saturation :
8.1A
Size / Dimension :
0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
Mount :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Series :
SCRH1035R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Shielding :
Shielded
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
1.5μH
Current Rating (Amps) :
7.69A
Length :
10.4902mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
7.69A
DC Resistance (DCR) :
10mOhm Max
Published :
Tolerance :
±30%
Min Operating Temperature :
-40°C
Test Frequency :
100kHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Width :
10.3124mm
Datasheets
SCRH1035R-1R5
Signal Transformer SCRH1035R-1R5
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD