SCRH73-821
Mfr.Part #
SCRH73-821
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 820UH 180MA 6.54OHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Width :
7.7978mm
Inductance :
820μH
Current Rating :
180mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Saturation :
180mA
Current Rating (Amps) :
180mA
DC Resistance (DCR) :
6.54Ohm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SCRH73
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Size / Dimension :
0.307Lx0.307W 7.80mmx7.80mm
Package / Case :
Nonstandard
Published :
Height Seated (Max) :
0.138 3.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
Shielded
Height :
3.5052mm
Length :
7.7978mm
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
1kHz
Datasheets
SCRH73-821
Signal Transformer SCRH73-821
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD