SCRH6D28-470
Mfr.Part #
SCRH6D28-470
Description
FIXED IND 47UH 800MA 238MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
10kHz
Current Rating :
800mA
Current - Saturation :
800mA
Min Operating Temperature :
-40°C
Size / Dimension :
0.283Lx0.283W 7.20mmx7.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
7.1882mm
Published :
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Series :
SCRH6D28
Inductance :
47μH
Length :
7.1882mm
DC Resistance (DCR) :
238mOhm Max
Test Frequency :
10kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating (Amps) :
800mA
Tolerance :
±30%
Datasheets
SCRH6D28-470
Signal Transformer SCRH6D28-470
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD