SCRH64B-270
Mfr.Part #
SCRH64B-270
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 27UH 820MA 300MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation :
820mA
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Test Frequency :
1kHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating :
820mA
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.256Lx0.252W 6.50mmx6.40mm
Length :
6.5024mm
Inductance :
27μH
Series :
SCRH64B
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Current Rating (Amps) :
820mA
Height Seated (Max) :
0.205 5.20mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
6.4008mm
Datasheets
SCRH64B-270
Signal Transformer SCRH64B-270
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD