SCRH64-390
Mfr.Part #
SCRH64-390
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 39UH 950MA 370MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
39μH
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
SCRH64
Current - Saturation :
690mA
Current Rating (Amps) :
950mA
Width :
6.5024mm
Shielding :
Shielded
Mount :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.112mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Tolerance :
±20%
Current Rating :
950mA
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Datasheets
SCRH64-390
Signal Transformer SCRH64-390
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD