SCRH64-121
Mfr.Part #
SCRH64-121
Description
FIXED IND 120UH 570MA 1.15OHM SM
Current Rating (Amps) :
570mA
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Width :
6.5024mm
Test Frequency :
1kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance :
120μH
Size / Dimension :
0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Current - Saturation :
380mA
Length :
7.112mm
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Series :
SCRH64
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm Max
Current Rating :
570mA
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCRH64-121
Signal Transformer SCRH64-121
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD