SCRH64-101
Mfr.Part #
SCRH64-101
Description
FIXED IND 100UH 640MA 1.03OHM SM
Current Rating :
640mA
Width :
6.5024mm
Current Rating (Amps) :
640mA
Tolerance :
±20%
Inductance :
100μH
Series :
SCRH64
Published :
Size / Dimension :
0.280Lx0.256W 7.10mmx6.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
1.03Ohm Max
Current - Saturation :
420mA
Test Frequency :
1kHz
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Length :
7.112mm
Datasheets
SCRH64-101
Signal Transformer SCRH64-101
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD