SCRH5D28R-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH5D28R-100
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 2.43A 54 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
54mOhm Max
Length :
6.2992mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Width :
6.1976mm
Shielding :
Shielded
Inductance :
10μH
Tolerance :
±30%
Size / Dimension :
0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
Package / Case :
Nonstandard
Current - Saturation :
1.3A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
2.43A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
2.43A
Min Operating Temperature :
-40°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SCRH5D28R
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.118 3.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SCRH5D28R-100
Signal Transformer SCRH5D28R-100
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD