SCRH4D18-330
Mfr.Part #
SCRH4D18-330
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 33UH 660MA 694MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
660mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Inductance :
33μH
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Package / Case :
Nonstandard
Height :
2.0066mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
694mOhm Max
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Published :
Length :
5.207mm
Series :
SCRH4D18
Current - Saturation :
320mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
5.207mm
Current Rating :
320mA
Datasheets
SCRH4D18-330
Signal Transformer SCRH4D18-330
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD