SCRH4D18-2R7
Mfr.Part #
SCRH4D18-2R7
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 2.7UH 2.4A 80 MOHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current Rating :
1.28A
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SCRH4D18
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
5.207mm
Current Rating (Amps) :
2.4A
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Test Frequency :
100kHz
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
2.7μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±30%
Current - Saturation :
1.28A
Height :
2.0066mm
Published :
Length :
5.207mm
Shielding :
Shielded
Datasheets
SCRH4D18-2R7
Signal Transformer SCRH4D18-2R7
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD