SCRH4D18-270
Mfr.Part #
SCRH4D18-270
Description
FIXED IND 27UH 720MA 441MOHM SMD
Current - Saturation :
350mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
5.207mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating (Amps) :
720mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
5.207mm
DC Resistance (DCR) :
441mOhm Max
Tolerance :
±30%
Inductance :
27μH
Height :
2.0066mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Current Rating :
350mA
Size / Dimension :
0.205Lx0.205W 5.20mmx5.20mm
Series :
SCRH4D18
Datasheets
SCRH4D18-270
Signal Transformer SCRH4D18-270
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD