SCRH2D18-3R3
Mfr.Part #
SCRH2D18-3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 1.8A 60 MOHM SMD
Current Rating :
730mA
Current Rating (Amps) :
1.8A
Series :
SCRH2D18
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±30%
Height :
2.0066mm
Current - Saturation :
730mA
Width :
3.2004mm
Inductance :
3.3μH
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
SCRH2D18-3R3
Signal Transformer SCRH2D18-3R3
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD