SCRH2D11-6R8
Mfr.Part #
SCRH2D11-6R8
Description
FIXED IND 6.8UH 860MA 304MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
304mOhm Max
Tolerance :
±30%
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
1.2954mm
Current - Saturation :
400mA
Inductance :
6.8μH
Current Rating (Amps) :
860mA
Test Frequency :
100kHz
Width :
3.2004mm
Length :
3.2004mm
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Series :
SCRH2D11
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Current Rating :
400mA
Datasheets
SCRH2D11-6R8
Signal Transformer SCRH2D11-6R8
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD