SCRH2D11-4R7
Mfr.Part #
SCRH2D11-4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 1.02A 235MOHM SM
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Length :
3.2004mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1.02A
DC Resistance (DCR) :
235mOhm Max
Nonstandard
Min Operating Temperature :
-40°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating :
1.02A
Current - Saturation :
500mA
Width :
3.2004mm
Inductance :
4.7μH
Tolerance :
±30%
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
SCRH2D11
Datasheets
SCRH2D11-4R7
Signal Transformer SCRH2D11-4R7
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD