SCRH2D11-470
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH2D11-470
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 340MA 2.35OHM SMD
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
2.35Ohm Max
Current Rating :
150mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
340mA
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
1.2954mm
Shielding :
Shielded
Series :
SCRH2D11
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.051 1.30mm
Length :
3.2004mm
Current - Saturation :
150mA
Tolerance :
±30%
Inductance :
47μH
Width :
3.2004mm
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
Datasheets
SCRH2D11-470
Signal Transformer SCRH2D11-470
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD