SCRH127B-181
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH127B-181
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 180UH 1.52A 350MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
Tolerance :
±20%
Mount :
Surface Mount
Length :
12.4968mm
Series :
SCRH127B
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Saturation :
1.3A
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
350mOhm Max
Width :
12.4968mm
Current Rating (Amps) :
1.52A
Height :
8.001mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance :
180μH
Current Rating :
1.3A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
Nonstandard
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SCRH127B-181
Signal Transformer SCRH127B-181
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD