SCRH127-680
Mfr.Part #
SCRH127-680
Description
FIXED IND 68UH 2.23A 140MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Published :
Inductance :
68μH
Height Seated (Max) :
0.315 8.00mm
ROHS3 Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Terminal Placement :
DUAL ENDED
ECCN Code :
EAR99
Case/Size Code :
Reach Compliance Code :
Unknown
Current - Saturation :
2.1A
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Terminations :
2
Current Rating :
2.23A
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Shielding :
yes
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Number of Functions :
1
Series :
SCRH127
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±20%
Datasheets
SCRH127-680
Signal Transformer SCRH127-680
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD