SCRH125B-821
Mfr.Part #
SCRH125B-821
Description
FIXED IND 820UH 590MA 1.55OHM SM
DC Resistance (DCR) :
1.55Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Series :
SCRH125B
Mount :
Surface Mount
Width :
12.4968mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current - Saturation :
430mA
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
590mA
1 (Unlimited)
Length :
12.4968mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
6.1976mm
Inductance :
820μH
Current Rating :
430mA
Test Frequency :
1kHz
Shielding :
Shielded
Datasheets
SCRH125B-821
Signal Transformer SCRH125B-821
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD