SCRH125B-180
Mfr.Part #
SCRH125B-180
Description
FIXED IND 18UH 4.22A 38 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
38mOhm Max
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Published :
Current Rating :
3A
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
1kHz
Shielding :
Shielded
Inductance :
18μH
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
12.4968mm
Current Rating (Amps) :
4.22A
Series :
SCRH125B
Length :
12.4968mm
Current - Saturation :
3A
Height :
6.1976mm
Datasheets
SCRH125B-180
Signal Transformer SCRH125B-180
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD