SCRH125B-120
Mfr.Part #
SCRH125B-120
Description
FIXED IND 12UH 5.22A 27 MOHM SMD
Test Frequency :
1kHz
Height :
6.1976mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current Rating :
3.5A
Height Seated (Max) :
0.244 6.20mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Length :
12.4968mm
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
5.22A
Inductance :
12μH
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current - Saturation :
3.5A
Series :
SCRH125B
DC Resistance (DCR) :
27mOhm Max
Tolerance :
±20%
Width :
12.4968mm
Datasheets
SCRH125B-120
Signal Transformer SCRH125B-120
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD