SCRH124B-220
Mfr.Part #
SCRH124B-220
Description
FIXED IND 22UH 3A 66 MOHM SMD
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating :
2.9A
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current - Saturation :
2.9A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
22μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SCRH124B
Current Rating (Amps) :
3A
Shielding :
Shielded
Height :
4.8006mm
Width :
12.4968mm
Length :
12.4968mm
Datasheets
SCRH124B-220
Signal Transformer SCRH124B-220
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD