SCRH124B-151
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCRH124B-151
Manufacturer
Signal Transformer
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 1.16A 530MOHM SM
Manufacturer :
Signal Transformer
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current Rating (Amps) :
1.16A
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
12.4968mm
Published :
Package / Case :
Nonstandard
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current Rating :
950mA
Mount :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.189 4.80mm
Inductance :
150μH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height :
4.8006mm
DC Resistance (DCR) :
530mOhm Max
Width :
12.4968mm
Series :
SCRH124B
Current - Saturation :
950mA
Shielding :
Shielded
Datasheets
SCRH124B-151
Signal Transformer SCRH124B-151
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD