SCRH124-4R7
Mfr.Part #
SCRH124-4R7
Description
FIXED IND 4.7UH 5.4A 18 MOHM SMD
Tolerance :
±30%
Current - Saturation :
5.7A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Min Operating Temperature :
-40°C
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Published :
Inductance :
4.7μH
Max Operating Temperature :
125°C
Current Rating (Amps) :
5.4A
Width :
12.4968mm
Series :
SCRH124
Length :
12.4968mm
DC Resistance (DCR) :
18mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
5.4A
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Datasheets
SCRH124-4R7
Signal Transformer SCRH124-4R7
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD