SCRH124-270
Mfr.Part #
SCRH124-270
Description
FIXED IND 27UH 2.7A 80 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
80mOhm Max
Width :
12.4968mm
Inductance :
27μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SCRH124
Height :
4.4958mm
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current Rating (Amps) :
2.7A
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Length :
12.4968mm
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
2.8A
Current - Saturation :
2.8A
Datasheets
SCRH124-270
Signal Transformer SCRH124-270
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD