SCRH124-150
Mfr.Part #
SCRH124-150
Description
FIXED IND 15UH 3.5A 50 MOHM SMD
Fixed Inductors
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
12.4968mm
Current - Saturation :
3.2A
Height Seated (Max) :
0.177 4.50mm
Current Rating :
3.5A
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Test Frequency :
100kHz
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
15μH
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Width :
12.4968mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±20%
Series :
SCRH124
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Current Rating (Amps) :
3.5A
Datasheets
SCRH124-150
Signal Transformer SCRH124-150
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD