SCRH123-471
Mfr.Part #
SCRH123-471
Description
FIXED IND 470UH 450MA 2.3OHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current - Saturation :
700mA
Series :
SCRH123
Height :
3.81mm
Current Rating :
700mA
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance :
470μH
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Current Rating (Amps) :
450mA
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
2.3Ohm Max
Test Frequency :
100kHz
Published :
Width :
12.4968mm
Length :
12.4968mm
Size / Dimension :
0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
Datasheets
SCRH123-471
Signal Transformer SCRH123-471
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD