SCRH105RY-151
Mfr.Part #
SCRH105RY-151
Description
FIXED IND 150UH 1.15A 370MOHM SM
Series :
SCRH105RY
DC Resistance (DCR) :
370mOhm Max
Tolerance :
±30%
Inductance :
150μH
Current - Saturation :
1.12A
Length :
10.4902mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating (Amps) :
1.15A
Size / Dimension :
0.413Lx0.406W 10.50mmx10.30mm
Height :
5.1054mm
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.201 5.10mm
Current Rating :
1.12A
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Width :
10.3124mm
Datasheets
SCRH105RY-151
Signal Transformer SCRH105RY-151
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD