SCRH105A-331
Mfr.Part #
SCRH105A-331
Description
FIXED IND 330UH 850MA 1.06OHM SM
Length :
10.4902mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
750mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Series :
SCRH105A
Surface Mount
Height :
5.9944mm
Size / Dimension :
0.413Lx0.413W 10.50mmx10.50mm
Published :
Current Rating :
750mA
DC Resistance (DCR) :
1.06Ohm Max
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±20%
Width :
10.4902mm
Height Seated (Max) :
0.236 6.00mm
Current Rating (Amps) :
850mA
Inductance :
330μH
Datasheets
SCRH105A-331
Signal Transformer SCRH105A-331
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD