SCR74B-151
Mfr.Part #
SCR74B-151
Description
FIXED IND 150UH 970MA 940MOHM SM
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Current Rating (Amps) :
970mA
Test Frequency :
1kHz
Inductance :
150μH
Width :
7.493mm
Height :
5.0038mm
DC Resistance (DCR) :
940mOhm Max
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Current Rating :
440mA
Current - Saturation :
440mA
Height Seated (Max) :
0.197 5.00mm
Length :
8.3058mm
Size / Dimension :
0.327Lx0.295W 8.30mmx7.50mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Datasheets
SCR74B-151
Signal Transformer SCR74B-151
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD