SCP30S48-DN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SCP30S48-DN
Manufacturer
SolaHD
Description
30W 48V SW PWR SPLY DIN
Manufacturer :
SolaHD
Product Category :
Current - Output 1 :
600 mA
Length :
33 mm
Approvals :
CE, UL
Power Rating :
30 W
Current Rating :
600 mA
Min Operating Temperature :
-25 °C
Packaging :
Bulk
RoHS :
Compliant
Number of Outputs :
1
Mount :
DIN Rail, Panel
Number of Pins :
7
Max Output Power :
30 W
Output Current :
600 mA
Width :
65 mm
Max Operating Temperature :
65 °C
Max Output Current :
600 mA
Weight :
340.194277 g
Voltage - Output 1 :
48 V
Switching Frequency :
100 kHz
Output Voltage :
48 V
Height :
120 mm
Output Power :
29 W