SC1608F-471
Mfr.Part #
SC1608F-471
Description
FIXED IND 470UH 180MA 7.25OHM SM
Tolerance :
±20%
Min Operating Temperature :
-40°C
Series :
SC1608F
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Factory Lead Time :
18 Weeks
Inductance :
470μH
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Test Frequency :
100kHz
Composition :
Wirewound
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
DC Resistance (DCR) :
7.25Ohm Max
Current Rating (Amps) :
180mA
Published :
Current Rating :
180mA
Max Operating Temperature :
125°C
Current - Saturation :
160mA
Length :
6.604mm
Width :
4.445mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Datasheets
SC1608F-471
Signal Transformer SC1608F-471
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD