SC1608F-221
Mfr.Part #
SC1608F-221
Description
FIXED IND 220UH 270MA 3.6OHM SMD
Current Rating :
270mA
Current - Saturation :
220mA
Series :
SC1608F
DC Resistance (DCR) :
3.6Ohm Max
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Shielding :
Unshielded
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Type :
Wirewound
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Length :
6.604mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Tolerance :
±20%
Inductance :
220μH
Current Rating (Amps) :
270mA
Test Frequency :
100kHz
Width :
4.445mm
Composition :
Wirewound
Datasheets
SC1608F-221
Signal Transformer SC1608F-221
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD