SC1608C-1R5
Mfr.Part #
SC1608C-1R5
Description
FIXED IND 1.5UH 3.24A 45MOHM SMD
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.115 2.92mm
Size / Dimension :
0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
Length :
6.604mm
Series :
SC1608C
Tolerance :
±30%
Width :
4.445mm
Current Rating :
3.24A
Min Operating Temperature :
-40°C
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
100kHz
Current Rating (Amps) :
3.24A
DC Resistance (DCR) :
45mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Current - Saturation :
930mA
Inductance :
1.5μH
Datasheets
SC1608C-1R5
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD