SBSPP1000103MXT
Mfr.Part #
SBSPP1000103MXT
Package / Case
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Description
FILTER LC(PI) 0.01UF SMD
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
1 (Unlimited)
Max DC Current :
1A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
500MOhm
Series :
SBSP
Published :
Current Rating :
1A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Filter Order :
3rd
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated DC :
100V
Type :
Low Pass
Tolerance :
20%
ESD Protection :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Current Rating :
1A
Termination :
SMD/SMT
Circuit Type :
Filter
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Depth :
1.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
0.071 1.80mm
Width :
1.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric), 3 PC Pad
Length :
3.2mm
Current :
1A
Voltage - Rated :
100V
Number of Channels :
1
Attenuation Value :
37dB @ 100MHz
Max Voltage Rating (DC) :
100V
Values :
C = 10000pF
Capacitance :
10nF