SAK-XC2287-56F66L34 AC
- Mfr.Part #
- SAK-XC2287-56F66L34 AC
- Package / Case
- 144-LQFP Exposed Pad
- Description
- IC MCU 16/32B 448KB FLSH 144LQFP
- Stock
- 386
- In Stock :
- 386
- Microcontrollers
- Base Part Number :
- SA*XC2287
- Published :
- 2008
- Series :
- XC22xx
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Speed :
- 66MHz
- Number of I/O :
- 118
- Moisture Sensitivity Level (MSL) :
- 3 (168 Hours)
- Operating Temperature :
- -40°C~125°C TA
- Program Memory Size :
- 448KB 448K x 8
- Package / Case :
- 144-LQFP Exposed Pad
- Data Converter :
- A/D 24x10b
- Core Processor :
- C166SV2
- Core Size :
- 16/32-Bit
- RAM Size :
- 34K x 8
- Oscillator Type :
- Internal
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
- 3V~5.5V