SA54CAHB0G
Mfr.Part #
SA54CAHB0G
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO204AC
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Automotive, AEC-Q101, SA
Bidirectional Channels :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Packaging :
Bulk
Power - Peak Pulse :
500W
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6A