SA54AHA0G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SA54AHA0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Package / Case
DO-204AC, DO-15, Axial
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO204AC
Manufacturer :
Taiwan Semiconductor
Product Category :
Type :
Zener
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
6A
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Box (TB)
Voltage - Breakdown (Min) :
60V
Unidirectional Channels :
1
Power Line Protection :
No
Operating Temperature :
-55°C~175°C TJ
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
Automotive, AEC-Q101, SA
Supplier Device Package :
DO-204AC (DO-15)
Package / Case :
DO-204AC, DO-15, Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power - Peak Pulse :
500W