S110A12C400BL
Mfr.Part #
S110A12C400BL
Manufacturer
Vicor
Description
C 66/154/110 12V/ 33.3A
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
Reach Compliance Code :
Compliant
Operating Temperature (Max) :
100°C
Output Voltage :
12V
Surface Mount :
No
Terminal Position :
Dual
Trim/Adjustable Output :
yes
Output Voltage-Min :
1.2V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Total Power Output-Max :
400W
Number of Terminations :
9
Number of Functions :
1
Number of Outputs :
1
Temperature Grade :
Other
Input Voltage (Min) :
66V
Input Voltage (Max) :
154V
Terminal Form :
PIN/PEG
Input Voltage-Nom :
110V
JESD-30 Code :
R-XDFM-P9
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Output Voltage-Max :
13.2V
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Datasheets
S110A12C400BL
Vicor S110A12C400BL
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD