S110A12C300BL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S110A12C300BL
Manufacturer
Vicor
Description
C 66/154/110 12V/ 25A
Manufacturer :
Vicor
Product Category :
Terminal Position :
Dual
Output Voltage-Max :
13.2V
Number of Terminations :
9
Surface Mount :
No
Input Voltage (Max) :
154V
Output Voltage :
12V
Number of Outputs :
1
Number of Functions :
1
Analog IC - Other Type :
DC-DC REGULATED POWER SUPPLY MODULE
Total Power Output-Max :
300W
Output Voltage-Min :
1.2V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Input Voltage-Nom :
110V
Temperature Grade :
Other
Terminal Form :
PIN/PEG
Reach Compliance Code :
Compliant
Trim/Adjustable Output :
yes
JESD-30 Code :
R-XDFM-P9
Operating Temperature (Max) :
100°C
Input Voltage (Min) :
66V
Operating Temperature (Min) :
-20°C
Datasheets
S110A12C300BL
Vicor S110A12C300BL
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP CER 10000PF 500V X7R T/H
    CAPY K2000 4700PF 20% 250VAC
    CAP FILM 4700PF 20% 250VAC SMD
    CAP FILM 1500PF 20% 250VAC SMD