RW16X94A680JB00
Mfr.Part #
RW16X94A680JB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Diameter :
19.5mm
Length :
94mm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
450°C
Composition :
Wirewound
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
50W
Resistance :
68Ohm
Radiation Hardening :
No
Published :
Factory Lead Time :
111 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RW16X94A680JB00
68Ohm, Wirewound,