RW13X70B680JB00
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RW13X70B680JB00
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
68Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
5%
Published :
Power Rating :
32W
Max Operating Temperature :
450°C
Diameter :
16mm
Factory Lead Time :
111 Weeks
Composition :
Wirewound
Length :
70mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
RW13X70B680JB00
68Ohm, Wirewound,