RSF100JB-73-0R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RSF100JB-73-0R2
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 0.2 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Series :
RSF
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~235°C
Feature :
Flame Proof, Safety
Composition :
Metal Oxide Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
200mOhm
Datasheets
RSF100JB-73-0R2
YAGEO RSF100JB-73-0R2
200mOhm, 1W, Metal Oxide Film,