RR0510P-111-D
Mfr.Part #
RR0510P-111-D
Description
RES SMD 110 OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
110Ohm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated DC :
75V
Power Rating :
62.5mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Height :
350μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tape and Reel (TR)
Weight :
652.039032μg
Voltage - Rated :
25V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RR0510P-111-D
Susumu RR0510P-111-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 110Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C