RR0510P-104-D
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RR0510P-104-D
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 100K OHM 0.5% 1/16W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
Working Voltage :
25V
Height :
406.4μm
Voltage - Rated DC :
25V
Published :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
100kOhm
Additional Feature :
PRECISION
Voltage - Rated :
25V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
14 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RR
Case Code (Metric) :
REACH SVHC :
No SVHC
Lead Free :
Lead Free
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
RR0510P-104-D
Susumu RR0510P-104-D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RR Series, Thin Film, 100kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C