ROX150240KJNLB
Mfr.Part #
ROX150240KJNLB
Description
RES 240K OHM 5% 5W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.310Diax1.550L 7.87mmx39.37mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
240kOhms
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Datasheets
ROX150240KJNLB
Vishay / Dale ROX150240KJNLB
240kOhms, 5W, Metal Oxide Film,