ROX15020K0JKELP
Mfr.Part #
ROX15020K0JKELP
Description
RES 20K OHM 5% 7W AXIAL
Resistance :
20kOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.310Diax1.550L 7.87mmx39.37mm
Datasheets
ROX15020K0JKELP
Vishay / Dale ROX15020K0JKELP
20kOhms, 7W, Metal Oxide Film,