ROX150100KJKLB
Mfr.Part #
ROX150100KJKLB
Description
RES 100K OHM 5% 5W AXIAL
Resistance :
100kOhms
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Size / Dimension :
0.310Diax1.550L 7.87mmx39.37mm
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX150100KJKLB
Vishay / Dale ROX150100KJKLB
100kOhms, 5W, Metal Oxide Film,