ROX100165KFKLB
Mfr.Part #
ROX100165KFKLB
Description
RES 165K OHM 1% 4W AXIAL
Size / Dimension :
0.310Diax0.920L 7.87mmx23.37mm
ROX
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Resistance :
165kOhms
Operating Temperature :
-55°C~180°C
Power (Watts) :
4W
Max Operating Temperature :
180°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
4W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
ROX100165KFKLB
Vishay / Dale ROX100165KFKLB
Through Hole 165kOhms, 4W, Metal Oxide Film,